English version
Facebook YouTube
Agricola
Mecenat

Aktualności

3wiek

2021-10-15 Kraków, Photo by Kazimierz Wiech

Inauguracja Uniwersytetu Trzeciego Wieku 2021/22 na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie

2021-10-15 Kraków, dyr. Joanna Gutowska-Kuźmicz

msza

2021-10-06 Kraków

Inauguracja Roku Akademickiego 2021/22 na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie

2021-10-06 Kraków, dyr. Joanna Gutowska-Kuźmicz

Jak każdego roku pierwszym punktem inauguracji nowego roku akademickiego na naszej Uczelni była uroczysta Msza w kościele pw. Pana Jezusa Dobrego Pasterza w dniu 6.10.2021.
Oprawę muzyczną tej uroczystości zapewnił Chór Agricola wraz ze studenckim Chórem Uniwersytetu Rolniczego.
Na wstępie wspólnie wykonaliśmy „Bogurodzicę”, co jak zawsze podkreśliło doniosłość tej uroczystości.
Na ręce Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Rolniczego dra hab. inż. Sylwestra Tabora składamy życzenia pomyślności w nowym roku akademickim./M.S./

warsztaty

2021-10-03 Zakrzów, Photo by Henryk Szaleniec

Warsztaty chóralne – Zakrzów 2021

2021-10-03 Kraków, dyr. Joanna Gutowska-Kuźmicz

Po raz drugi w historii Agricoli w Zakrzowie k/Lanckorony Chór nasz zorganizował w dniach 1.10 – 3.10.2021 warsztaty chóralne AD 2021. W pięknej leśnej scenerii przy słonecznej jesiennej pogodzie rozpoczęliśmy przygotowanie repertuaru do wypadającego w roku 2022 jubileuszu 15-lecia działalności naszego Chóru.
Na załączonych zdjęciach można odczytać atmosferę spokoju i integracji, co potrzebne nam było w dobie panującej pandemii, i ograniczeniu do niezbędnego minimum prób i spotkań. Rozczytywanie nowych utworów, nagrania „Best Regards to Tiger Woods”, przypominanie naszych starych szlagierów wypełniło nam pracowite trzy dni.
Witaliśmy w naszym gronie nowych kolegów Marka, Henia i Artura, a oni w zamian urozmaicili nasze spotkanie artystycznym występem wykonując znane utwory, a także swoje kompozycje i przypominając w repertuarze biesiadnym znanym nam wszystkim o potrzebie wspólnego śpiewania.
Zatem dzięki im za to i z naszym chóralnym „Leć pieśni” czekamy z niecierpliwością na następne wspólne śpiewy. Niech przygotowywany repertuar na koncerty jubileuszowe pozostanie na razie tajemnicą, a obiecujemy, że zaproponowane przez naszą Panią Dyrygent utwory poruszą serca i dostarczą wzruszeń naszym słuchaczom.
Kto nie był, niech żałuje i będzie na następnych warsztatach zapisując karty historii naszego chóru. /MS/

ochmanow

2021-09-19 Ochmanow, Photo by Artur Gawor

„Best Regards To Tiger Woods” zapowiedź teledysku Chóru Agricola

2021-09-19 Kraków, dyr. Joanna Gutowska-Kuźmicz

Z inicjatywy naszego chórzysty a zarazem znanego krakowskiego golfisty Andrzeja Gacka w niedzielę 19.09.2021 Chór Agricola uczestniczył w nagraniu teledysku dedykowanemu współczesnemu najsłynniejszemu golfiście, Amerykaninowi Tigerowi Woodsowi.
Nagranie odbyło się na polach golfowych Royal Kraków Golf &Country Club w Ochmanowie.
Niniejsza informacja jest jedynie zwiastunem tego interesującego projektu. Po dokonaniu montażu całości, teledysk będzie wkrótce dostępny na … #facebook #youtube #choragricola #royalcroacowgolf&coutryclub
Pomysł projektu należy do Andrzeja Gacka - producenta przedsięwzięcia a także współautora scenariusza. Scenariusz, redagowanie i koordynowanie całości nagrania przy współudziale operatorów kamer i dronów - Agnieszka Gawor-Brzozowska. Operator sprzętu Kuba Golik.
Tekst polski wykonywanego utworu: Janusz Czerwiec-„Fazi”, tłumaczenie na język angielski: Hannah Miller-Szaleniec, przygotowanie i prowadzenie chóru oraz muzyczne opracowanie całości Joanna Gutowska-Kuźmicz.
Polecamy /M.S./

myway

2021-05-18 Kraków

Wirtualne nagranie piosenki "My Way"

2021-05-18 Kraków, dyr. Joanna Gutowska-Kuźmicz

W nagraniu wirtualnym obok Chóru Agricola zaśpiewało kilku kolegów z Chóru Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie
Nagranie zrealizowane przez dyrygenkę Joannę Gutowską- Kużmicz miało swoją premierę na Youtube 18-go maja 2021 o godz 20:00 /M.A./


"My Way" Chór Męski AGRICOLA & Chór Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie

muzyka: Claude François Jacques Revaux;
polskie słowa: Rafał Dziwisz
Aranżacja i przygotowanie Chórów, projekt graficzny, montaż : Joanna Gutowska-Kuźmicz

3_krolowie

2021-01-06 Kraków

Wirtualne nagranie kolędy wspólnie z Chórem Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

2021-01-06 Kraków, dyr. Joanna Gutowska-Kuźmicz

Chór Męski Agricola Krakowskiego Środowiska Akademickiego został zaproszony do nagrania wirtualnego wspólnie z Chórem Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie kolędy: "Wędrowali Trzej Królowie" K. Wiłkomirskiego.
Wielu kolegów Agricoli nie mogło się zdecydować ( zmobilizować?, odważyć? ) jednak Agricola i tym razem nie zawiodła. Pojawiła się 6. osobowa reprezentacja naszego chóru. Myślę, że po fakcie wielu tych niezdecydowanych kolegów żałowało.
Nagranie zrealizowane przez dyrygenkę Joannę Gutowską- Kużmicz miało swoją premierę na Youtube 6-go stycznia 2021 o godz 12:00 /M.A./


"Wędrowali Trzej Królowie" - K. Wiłkomirski.

Przygotowanie, dyrygowanie, montaż audio-video: Joanna Gutowska-Kuźmicz